Atrakcje / Wystawa / Historia

Impreza „Ogród” to wystawa i kiermasz ogrodniczy ale także piknik dla miłośników przyrody, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Do udziału w imprezie zaproszono ok. 100 firm z całego kraju, głownie bezpośrednich producentów, co daje gwarancję jakości a także możliwośą nawiązania bezpośredniego z nimi kontaktu.

„Ogród” to więc propozycja dla wszystkich, którzy kochają ogrody, pracują przy ich urządzaniu na własny użytek lub zawodowo. To także propozycja na spędzenie weekendu w mieście na łonie natury.

Atrakcje:
„Ogród” – to przede wszystkim okazja do dokonania zakupu w dużym wyborze kwiatów i roślin bezpośrednio od szkółkarzy i ogrodników. To także okazja do uzupełnienia narzędzi ogrodowych by usprawnić prace we własnym ogrodzie. Wybór donic, mebli ogrodowych i galanterii ogrodowej – na początku wiosny jest bardzo atrakcyjna okolicznością.

Wzdłuż alei spacerowej wewnątrz Parku, na trzech polanach, zlokalizowane zostaną stoiska handlowe z kwiatami rabatowymi i balkonowymi, bylinami, pnączami, krzewami owocowymi oraz ozdobnymi, iglakami a także ziołami, cebulkami kwiatowymi i sadzonkami warzyw.

Wszystkie te rośliny oferować będą ich producenci : ogrodnicy i szkółkarze, którzy na miejscu służą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pojawią się nowe odmiany kwiatów rabatowych i krzewów ozdobnych. Między innymi: wybór przepięknych hortensji, rododendronów, róż wielu odmian, klematisów, pelargonii, begonii i surfinii, kaskadowych truskawek, sadzonek winorośli, pomidorów, pnączy ozdobnych, wiszących bylin, tak modnych teraz traw oraz wybór dorodnych krzewów iglastych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i degustacjach oraz życzymy dobrych zakupów i satysfakcji ze wspólnie spędzanego czasu.

Nowością będą pokazy urządzeń do zakładania i pielęgnacji ogrodu: roboty koszące, zrywarki darni, koparki łańcuchowe, glebogryzarki, wertykulatory, opryskiwacze i pilarki spalinowe, walce ogrodowe, nowe systemy nawadniające, kosiarki do wysokich traw, sekatory oraz akumulatorowe narzędzia ogrodnicze.

Pojawią się także, dla miłośników grillowania, znakomite Grille Webera: węglowe, gazowe i eklektyczne. Będzie to więc znakomita także okazja do rozmowy ze specjalistami.

„Ogród” – to także piknik rodzinny. Organizatorom imprezy zależy na stworzeniu warunków do miłego i pożytecznego spędzenia czasu z całą rodziną na łonie natury. Mile widziane będą więc rodziny z dziećmi z własnym kocem, koszem piknikowym a nawet małym grillem. Produkty potrzebne do grillowania –znajdą się na miejscu.

Na Polanie Biesiadnej zostanie zbudowany taras naziemny w pobliżu stoiska z dobrą gorącą kawą, lodami, ciastami wiejskimi, sokami naturalnymi, chałwą i czekoladą. Dla pragnących odpoczynku w naszej strefie relaksu – każdego dnia koncerty żywej muzyki ogrodowej klasycznej i relaksacyjnej :

 • 11 maja ( piątek )
  • 14.00 -17.00 Gdańska Orkiestra Ogrodowa
 • 12 maja ( sobota )
  • 12.00 - 14.00 Quartet Unicorn String
  • 15.00 - 16.30 Acoustic Set Adama Wendta
 • 13 maja ( niedziela )
  • 12.00 – 13.30 Zespół Agadem

Dla najmłodszych natomiast, przygotowaliśmy ciekawe zajęcia: przejażdżki na kucykach, pokazy ptaków drapieżnych oraz blok warsztatów, gier i zabaw z udziałem animatorów z formacji Mosaic:

 • 12 maja ( sobota)
  • 11.00 - 15.00 warsztaty fotograficzne
  • 13.00 - 15.00 warsztaty kreatywności „wiosenne wianki”
  • 12.00 - 16.00 pokaz ptaków drapieżnych
 • 13 maja ( niedziela)
  • 11.00 - 14.00 warsztaty plastyczne: kompozycje z kwiatów, sztuka origami...
  • 12.00 - 16.00 pokazy ptaków drapieżnych

Na dodatkowej polanie w sobotę i niedzielę pojawi się dla dzieci spory plac zabaw.

Dla osób chcących tylko odpocząć na łonie natury, posłuchać dobrej i relaksacyjnej muzyki ogrodowej lub dokonać zakupów zdrowych produktów regionalnych - przygotowaliśmy sporą i stosowną ofertę: szlachetne sery (owcze, kozie i krowie), pieczywa regionalne, tradycyjne wędliny, oleje tłoczone na zimno, miody naturalne i pitne, nalewki, świeże soki z owoców, ciasta i słodycze, kuchnia vege, oryginalne potrawy oraz dania piknikowe, świetna aromatyczna kawa , zimne piwo regionalne, itd.

Organizatorom zależy, przy okazji dokonywania wiosennych zakupów roślin i kwiatów - na stworzeniu warunków dla spędzenia czasu z całą rodziną na łonie natury. Park Kolibki spełnia wszelkie oczekiwania: lokalizacja przy głównej arterii łączącej Trójmiasto, bezpłatny parking, dogodny dojazd i połączenia, ścieżki rowerowe, bliskość plaży i mola w Gdyni Orłowie.

Historia:
Impreza "Ogród" ma swój początek w latach 90-tych. Wówczas to nasza firma w pięknych ogrodach okalających Pensjonat "Maryla" w Sopocie zorganizowała pierwszą w Trójmieście wystawę ogrodniczą w plenerze połączoną z kiermaszem.

Przez ostatnie lata jej trwania impreza została przeniesiona do większych ogrodów okalających Hotel Orbis "Posejdon" w Gdańsku - Jelitkowie. Cieszyła się niezmiennym powodzeniem.

Po 10 latach przerwy miejscem, które nas zainspirowało, był Park Kolibki Gdyni Orłowie, ze swoją mało znaną historią, położeniem, ciekawą roślinnością i rozległą budową. Dzięki staraniom jej włodarzy teren Parku Kolibki odzyskiwaą zaczął swą dawną świetnośą i z pewnością w niedługim czasie stanie się ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji dla jej mieszkańców.

Wystawcy

Do udziału w imprezie zaproszono ok. 100 firm z całego kraju.

Galeria

Zobacz galerię zdjęć z poprzednich imprez "Ogród"

Informacje

Wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu.